1.1.1.1.1.1.1.1.2019 08 21 1928

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ 1ης ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2019/2020

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ

23 – 24 Σεπτεμβρίου 2019

ΕΙΣΑΓΩΓΗ
Το Σεμινάριο αφορά τους Διαιτητές 1ης Κατηγορίας και θα πραγματοποιηθεί στις 23-24/09/2019 στο ξενοδοχείο Athenaeum Palace στην Αθήνα.

ΣΤΟΧΟΙ
Να αναλυθούν οι 4 πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος της Super League 1.
Να πραγματοποιηθεί ανατροφοδότηση για την εισαγωγή και εφαρμογή του συστήματος του VAR με τους δύο τρόπους λειτουργίας ( Van & Match Center).
Να αυξηθεί η συνέπεια και η ενιαία εφαρμογή στις παρεμβάσεις του VAR (line of intervention).
Να βελτιωθεί η διαδικασία λήψης αποφάσεων και οι τεχνικές διαχείρισης αγώνα.
Να προετοιμασθεί η επόμενη φάση της διοργάνωσης.

ANAΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ
Ημέρα 1η Δευτέρα, 23.09.2019
12.00 - 14.00 Προσέλευση Τμήμα Διαιτησίας
13.00 - 14.00 Γεύμα
15.00 - 15.45 Ανάλυση 1ης αγωνιστικής ΚΕΔ
16.00 - 16.45 Ανάλυση 2ης αγωνιστικής ΚΕΔ
17.15 - 18.15 Ανάλυση 3ης &4ης αγωνιστικής ΚΕΔ
18.30 – 19.15 Συζήτηση Οργανωτικών Ζητημάτων (Γήπεδο & Match Center) ΚΕΔ, Διαιτητές
19.30 - 21.00 Δείπνο

Ημέρα 2η Τρίτη, 24.9.2019
06.30 - 8.00 Πρωϊνό
07.30 - 8.30 Fitness Test (τραυματίες, αποτυχόντες) Β.Λώλης , ΚΕΔ
09.00 - 9.45 Έλεγχος αγώνα ΚΕΔ
10.00 - 10.45 Λήψη αποφάσεων (Γραμμή παρέμβασης) ΚΕΔ
11.00 - 11.45 Κατευθυντήριες γραμμές Πρόεδρος ΚΕΔ
12.00 Λήξη Σεμιναρίου

*Το πρόγραμμα δύναται να τροποποιηθεί

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ
Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας
Πρόεδρος Vitor De Melo Pereira
Αντιπρόεδρος Juan Antonio Fernandez Marin
Μέλος Leif Lindberg
Μέλος Δημήτρης Καλύβας
Μέλος Νίκος Ιωσηφόγλου
Διευθυντής Ακαδημίας Διαιτησίας Σταύρος Τριτσώνης
VAR Project Leader Μιχάλης Κουκουλάκης

Τμήμα Διαιτησίας
Προσωπικό Bάσσια Vicente
Συντονιστής Αγωνιστικών Δοκιμασιών & Πρακτικής Εξάσκησης
Εθνικός Γυμναστής Διαιτητών Βασίλης Λώλης

Διαιτητές 1ης Κατηγορίας
Βάτσιος Αριστοτέλης
Βρέσκας Γεώργιος
Γκορτσίλας Ευστάθιος
Διαμαντόπουλος Αριστοτέλης
Ευαγγέλου Άγγελος
Ζαχαριάδης Πραξιτέλης
Καραντώνης Δημήτριος
Κατσικογιάννης Αλέξανδρος
Κομίνης Γεώργιος
Κοτσάνης Κων/νος
Κουμπαράκης Στέφανος
Μαλουτας Δημήτριος
Κουτσιαύτης Αριστομένης
Μανούχος Ευάγγελος
Παπαδόπουλος Ιωάννης
Παπαπέτρου Αναστάσιος
Σέζος Αθανάσιος
Σιδηρόπουλος Αναστάσιος
Σκουλάς Εμμανουήλ
Τάσης Γεώργιος
Τσαγκαράκης Πέτρος
Τζήλος Αθανάσιος
Τζοβάρας Γεώργιος
Τσαμούρης Αλέξανδρος
Φωτιάδης Φώτιος
Φώτιας Βασίλειος


Πρωτοσέλιδα

Αποτελέσματα αγώνων


powered by Agones.gr - Stoixima

Follow us on Facebook

Facebook Red Logo psd64227

Banner

001 1

Επισκέπτες από 12/01/2017


Τελευταία Νέα