1.1.2017 09 16 1859

Ο Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) τα πήγε καλά στη Λιβαδειά. Το πέναλτι που καταλογίζει στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και την Ξάνθη (1-0) είναι σωστό. Στο σουτ του Ζαραδούκα η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Μπαξεβανίδη, ο οποίος αν και γυρίζει τη πλάτη του το σώμα του κινείται προς την πορεία της μπάλας και συγχρόνως «ανοίγει» το χέρι από το σώμα, κίνηση που μεγαλώνει την επιφάνεια του σώματός του.

Δύσκολη φάση. Σωστή απόφαση με τον Ζαχαριάδη να έχει καλή θέση και να τον βοηθάει η κατεύθυνση της μπάλας η οποία χτυπάει στο έδαφος μετά το σουτ.

Αυτός που δεν τα πήγε καλά ήταν ο Σίπκας. Ο βοηθός από τη Σάμο στο 28’ σήκωσε τη σημαία του για οφσάιντ του Γιουσούφ ο οποίος σκόραρε, αλλά ο ποδοσφαιριστής του Λεβαδειακού, καλύπτοταν ξεκάθαρα.

Χωρίς λάθη η Κουρομπύλια, με εξαίρεση ένα άουτ που έδωσε κόρνερ στο β’ ημίχρονο.

4ος ήταν ο Γκάμαρης (Αθηνών) και παρατηρητής ο Καρατζάς (Ευβοίας).