1.2017 04 19 1545

Οι διαιτητικές αποφάσεις του Kασάι και των βοηθών του. Ρινγκ και Τοθ, έκριναν εν πολλοίς το ένα από τα τέσσερα «εισιτήρια» για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Η διαιτητική ομάδα του Ρεάλ – Μπάγιερν έκανε λάθη, επιβεβαιώνοντας την ατάκα Βασάρα ότι «στο εξωτερικό γίνονται χειρότερα».

Αρχικά, λίγο πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας, ο Ούγγρος ρέφερι αποβάλει με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Βιντάλ, ο οποίος όμως δεν κάνει ούτε φάουλ!

Στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης το γκολ του Ρονάλντο με το οποίο οι Μαδριλένοι ισοφαρίζουν σε 2-2 και αποκτούν σκορ πρόκρισης είναι οφσάιντ το οποίο δεν καταλογίζει ο πρώτος βοηθός.

Στο δεύτερο μέρος του έξτρα χρόνου, ο Ρονάλντο κάνει το 3-2 βάζοντας τέλος στις όποιες ελπίδες των Βαυαρών, πάλι με γκολ οφσάιντ που δεν βλέπει ο β’ βοηθός.

Tόσα κραυγαλέα λάθη στο ίδιο ματς, δεν γίνονται -όντως- στην Ελλάδα!